www.ndfpdarts.com Profile
Plans & Programs Contact Us
Home
Directory Forum

 

Previous

Next
 
 

 

 

 
OPEN SINGLES
92 participants
Champion Robert Reyes (Alfonso I Light)
2nd Place Joseph Domanais (Dominics)
Joint 3rd/4th Lourence Ilagan (Alfonso I Light)
Bhoy Ulang (Dominics)
Joint 5th/8th Bruno Parungao (Alfonso I Light)
Alvin Mallilin (Single Line)
Henry Suerto (Olongapo)
Edward Santos (Preston)
Joint 9th/16th William Cenina (Bulabog)
Ryan Condat (Dominics)
Pippen Sismundo (ZDF)
Noel Malicdem (Robson)
Arvy Briones (Baguio)
Jerry Salenga (Alfonso I Light)
Angelo Manglicmot (ZDF)
Jaypee De Tablan (Yeah Baby)
 
LADIES SINGLES
14 participants
Champion Angie Valmadrid (Data Darts)
2nd Place Teenga Calderon (Yeah Boy)
Joint 3rd/4th Cristina Gutierrez (Yeah Baby)
Leonor Lumabi (Quezon City)
Joint 5th/8th Clarissa Geraldo (Olongapo)
Kristine Manglicmot (ZDF)
Vanessa Eruela (ZDF)
Maribel Suerto (Olongapo)
 
SENIORS SINGLES
16 participants
Champion Rey Santos (MCDO)
2nd Place Toto Meniolas (Single Line)
Joint 3rd/4th Oya Martin (Single Line)
Norman Sedas (Baguio)
 
YOUTH SINGLES
32 participants
Champion Carlo Eruela (ZDF)
2nd Place Angelo Manglicmot
Joint 3rd/4th Paolo Nebrida (ZDF)
Doods Virgini (Baguio)
 
CLASSIFIED DOUBLES
120 participants (60 pairs)
Champion Boy Gionson (Navotas0
Jomel Tolentino (Baguio)
2nd Place Homer Velasco (Tata Amboys)
Jojo Litton (Tata Amboy)
Joint 3rd/4th Ervin Delos Reyes (ZDF)
Jerry Salenga (Alfonso I Light)
Boie Parfan III (Robson)
Gene Trinidad (D' Gunner)
Joint 5th/8th Bobby Concepcion (Pasay)
Dudoy Bendijo (ZDF)
Lourence Ilagan (Alfonso I Light)
Angelo Manglicmot (ZDF)
JM Abacan (ZDF)
Dods Virginio (Baguio)
Arvin San Gabriel (Olongapo)
Hermie Echiverre (ZDF)
 
FIXED FOUR-MAN TEAM
100 participants (25 teams)
Champion Dominics I
Boy Ulang
Cris Salinas
Jessie Anion
Ed Barsubia
2nd Place Bulacan
Mervin Manansala
Lito Antonio
Eric Matic
Archie Limpahan
Joint 3rd/4th Dominics III
Ahyen Cayabyab
William Cenina
Kit Ortigas
Pj Jugo
Dominics II
Ryan Condat
Angelo Naya
Joshua Madayag
Joseph Domanais
Joint 5th/8th Olongapogi
Arvin San Gabriel
Henry Suerto
Arnel Samberi
Pippen Sismundo
La Tres Darteros Baguio
Joden Oblades
Doods Virgilio
Che Guerrero
Victor Aguilar
Preston
Nayr Ocampo
Boy Gionson
Edward Santos
Louie Soriano
Gunner Reloaded
Jerry Salenga
Jerry Suerto
Gene Trinidad
JP De Tablan
 
CLASSIFIED DRAW TRIPLES
123 participants (41 teams)
Champion Boy Gionson (Navotas)
Norman Seo As (Baguio)
Leonard Silverio (Dominics)
2nd Place Edward Santos (Tata Amboys)
Cyril Bathnig (Zafira)
Carlo Ervela (ZDF)
Joint 3rd/4th Gilbert Layug (Olongapo)
Ahyen Cayabyab (Bulabog)
Javar Belarmino (Bulabog)
Nanding Gonzales (Single Line)
Rodel Villa (Robson)
Edmund Castillo (ZDF)
Joint 5th/8th Boy Ulang (Dominics)
George Banaken (Baguio)
Bjorn Echiverre (ZDF)
Greg Academia (Tata Amboys)
Leo Safoket (Baguio)
Aldean Regencia (ZDF)
JM Abacan (ZDF)
Vincent Bona (Dominics)
Romwil Vitente (ZDF)
Joshua Madayag (Dominics)
Donato Layug (Olongapo)
PJ Jugo (Dominics)
 
   
Updated June 08, 2012  

Robson Spectra Dartboard - Triangular Wire Robson Cues - Distinctly Different Robson Dartboard Robson Tungsten - The Choice of Champions!
Sportshouse - All the Games you Play!   www.chrissports.net
copyright 2005 - 2012 www.ndfpdarts.com All Rights Reserved.