OPEN
SINGLES |
70 participants |
Champion |
Elly John Rebollos
(Koronadal City) |
2nd
Place |
Jun Noynay (Davao City) |
Joint
3rd/4th |
Andy Villamor (Bukidnon) |
Bong Gabiana (Bukidnon) |
Joint
5th/8th |
RJ Macapas (Bukidnon)
Ian Perez (Koronadal City)
Ricky Mijares (Manila)
Edwin Banares (Koronadal City) |
Joint
9th/16th |
Juvic Lechonsito (Bukidnon)
Bert Lozano (Cag De Oro)
Noel Pascual (Davao City)
Jecle Rosales (Davao City)
Dodong Rosales (Tacurong City)
Eric Sadiang Abay (Koronadal City)
Bebot Mangle (Davao City)
Alain Abi-abi (Gen Santos City) |
|
LADIES
SINGLES |
12 participants |
Champion |
Ging Ricarte (Gen Santos City) |
2nd
Place |
Ging Ansale (Bukidnon) |
Joint
3rd/4th |
Kristina Visaya (Tupi, South
Cotabato) |
Angging Atillo (Davao City) |
Joint
5th/8th |
Asleah Tula (Koronadal City)
Maying Lacson (Gen Santos City)
Christine Loretcha (Koronadal City)
Jane Jara (Koronadal City) |
|
YOUTH
SINGLES |
17 participants |
Champion |
DJ Tongcopanon (Gen Santos
City) |
2nd
Place |
Bodjie Lloren (South Cotabato) |
Joint
3rd/4th |
Alvino Lomogdang (Koronadal
City) |
Renzy Capadosa (Koronadal City) |
|
CLASSIFIED
DOUBLES |
148 participants (74 pairs) |
Champion |
Marlon Panes (Butuan
City
Hanan Orquia (Koronadal City) |
2nd
Place |
EJ Rebollos (Koronadal City)
Paulo Gallano (Gen Santos City) |
Joint
3rd/4th |
Ian Perez (Koronadal City)
Lito Peresores (Gen Santos City) |
Dodong Rosales (Tacurong City)
Vladimir Mortejo (Isulan, SK) |
Joint
5th/8th |
Bert Lozano (Cag De Oro)
DJ Tungcapanon (Gen Santos City) |
Bebot Mangle (Davao City)
Emboy Cerna (Koronadal City) |
RJ Macapas (Bukidnon)
Ging Ansale (Bukidnon) |
Bobot Estrellan (Gen Santos
City)
Nyl Kevin Galo (Gen Santos City) |
|
FIXED
FOUR-MAN TEAM |
21 participants (84 teams) |
Champion |
Agendarts Pacman
Bobot Estrellan
Bobot Tobianosa
Alain Abiabi
Michael Paculdo |
2nd
Place |
Robson Grip-X
Ian Perez
Jong Gonzales
Ricky Mijares
Tinoy Guerra |
Joint
3rd/4th |
VL Team Davao
Bebot Mangle
RJ Macapas
Dave Manabilang
Juvic Lechonsito |
The One CDO
Bong Gabiana
Caloy Juntilla
Andy Villamor
Bong Jao |
Joint
5th/8th |
MCDS
Davao City
Bert Lozano
Noel Pascual
Mark Munoz
Lorenz Arcega Agendarts D'Pros
Lito Peresores
Rey Otadoy
Ronnie Rosal
MarJun Santillana MCDS Davao I
Ogie Castelo
Jecle Rosales
Jun Noynay
Jojo Barellano DATU
Jasper Solilapsi
Juris Solilapsi
Jun Babasa
Erwin Peresores |
|
CLASSIFIED
DRAW TRIPLES |
114 participants (38 teams) |
Champion |
Ogie Castelo (Davao City)
Arnold Caballero (Cotabato City)
Roland Ade (Cotabato City) |
2nd
Place |
Bobot Tobianosa (Gen Santos
City)
Lito Casas (Gen Santos City)
Mayruel Cabreros (Gen Santos City) |
Joint
3rd/4th |
Joe Barrios (Tacurong City)
Budak Alejano (Koronadal City)
Noel Pascual (Davao City) |
Bong Gabiana (Bukidnon)
Juris Solilapsi (Tupi, South Cotabato)
Bong Jao (Cotabato City) |
Joint
5th/8th |
Anthony Villanueva (Isulan,
SK)
Adonis Calis (Makilala, Cotabato)
Gaylord Delos Reyes (Gen San City) |
Alain Abiabi (Gen San City)
Juvic Lechonsito (Bukidnon)
Pedro Collantes (Koronadal City) |
Bert Lozano (Cag De Oro)
Elmo Tabaosares (Koronadal City)
Dubert Victorio (Tacurong City) |
Bodjie Lloren (Banga, South
Cotabato)
Jayson Bello (Gen Santos City)
Ping Mangle (Isulan, SK) |