Open
Singles |
Champion |
Erlindo Bayawa, Jr.
Sindanga, Zamboanga del Norte |
2nd Place |
Willibald Patrick Paglinawan
Pagadian City |
3rd
- 4th Place |
Eric Imbang
Barra, Dipolog City |
Jonathan Espinola
Cagayan de Oro City |
5th
- 8th Place |
Richard Carreon
Pagadian City |
Lito Palon
Dapitan City |
Dixie Ibañez
Cagayan de Oro City |
Hamprey Alegria
Sta. Felomina, Dipolog City |
|
|
Open
Draw Doubles |
Champion |
Willibald Patrick Paglinawan (Pagadian City)
Lito Palon (Dapitan City) |
2nd Place |
Reonald Sumalpong (Sicayab, Dipolog City)
Arnel Garces (Pagadian City) |
Joint
3rd - 4th Place |
Joselito Baes (Turno, Dipolog City)
Badiz Febiar (Barra, Dipolog City) |
Eric Imbang (Barra, Dipolog City)
Leonardo Dadan (Sindangan, Zam del Norte) |
Joint
5th - 8th Place |
Elton Tapia (Zamboanga City)
Wilfredo Bansi (Pagdian City) |
Grecel Adiratico (Turno, Dipolog City)
Dixie Ybañez (Cag de Oro City) |
Jay-R Celicious (Ozamis City)
Richard Carreon (Pagadian City) |
Romeo Calunod (Sta. Isabel, Dipolog City)
Bernie Laranjo (Miputak, Dipolog City) |
|
Classified
Draw Doubles |
Champion |
Joselito Baes (Turno, Dipolog City)
Joy Tan (Pagadian City) |
2nd Place |
Erlindo Bayawa, Jr.(Zam del Norte)
Juel Lagasca (Sta. Isabel, Dipolog City) |
Joint
3rd - 4th Place |
Lito Lacaya (Sicayab, Dipolog City)
Edwin Bayeta (Salug, Zamboanga del Norte) |
Carlos Silva (Minaog, Dipolog City)
Elton Tapia (Zamboanga City) |
Joint
5th - 8th Place |
Romeo Anadeo (Leon Postigo)
Dennis Borinaga (Sta. Felomina, Dipolog City) |
Harry Alonso (Dapitan City)
Manolo Balucan (Liyang, Dapitan City) |
Joseph Montallana (Barra, Dipolog City)
Lito Palon (Dapitan City) |
Ranil Torres (Barra, Dipolog City)
Ivan Recafente (Manukan, Zam del Norte) |
|
Fixed
3-Man Team |
Champion |
THE ONE - 1
Dixie Ybañez
Jonathan Espinola
Erlinda Bayawa, Jr. |
2nd Place |
BLACK KNIGHT
Cesar Pausal
Engr. Rex Alonso
Lito Palon |
Joint
3rd - 4th Place |
UNITED ZANORTE DARTERS
Bernie Laranjo
Engr. Ladislao M. Vidal III
Ike Realiza |
SALUG DARTERS CLUB
Edwin Bayeta
Folbert Maraon
Junbert Liboon |
Joint
5th - 8th Place |
SCDC - DAPITAN
Eddie Ombay
Niel Paglanunan
Arnie Magtuba |
ZANORTE DIPAG DARTERS - III
Carlos Silva
Herkull Zerna
Vesper Realiza |
ZANORTE DIPAG DARTERS - I
Dondi Nayal
Dennis Frigillano
Dennis Borinaga |
SINDAC
Lyndon Tenefrancia
Brian Aquino
James Urbano |