OPEN
SINGLES |
40 participants |
Champion |
Ian
Perez (Robson Koronadal) |
2nd
Place |
Ding Sumulong (Wowie Team
Pasig) |
Joint
3rd |
Ricky Mijares (Robson QC) |
Mon Oliveros (Amber's Best
Makati) |
Joint
5th/8th |
Ricky Santiago (Cavite)
Henry Gaza (Stingers)
Boni Evangelista (Big 4 - MCDA)
Ric Almonte (Cavite) |
Joint
9th/16th |
Jandoy Hidalgo (Naga)
Notnot Tolentino (CNDAC)
Ronnel Botor (Robson Makati)
Martin Delarmente (Roxas City)
Mark Hidalgo (Naga)
Glenn Casulla (Da-Idob)
Toto Rambano (Stingers)
Noel Malicdem (Robson Pasig) |
|
SENIOR'S
SINGLES |
9 participants |
Champion |
Ems Naing (CNDAC) |
2nd
Place |
Jomet Umali (CNDAC) |
Joint
3rd |
Rey Santos (MCDO) |
Jovy
Cacho (CNDAC) |
|
CLASSIFIED
DOUBLES |
78 participants (39 pairs)
|
Champion |
Edwin Capinpin
(Stingers)
Glenn Casulla (Darterong Albayano) |
2nd
Place |
Martin Delarmente (Roxas)
Angelo Tolentino (CNDAC) |
Joint
3rd/4th |
Allen Macalino (Robson Marikina)
Jandoy Hidalgo (Naga) |
Ding Sumulong (Pasig)
George Centeno (BBDA) |
Joint
5th/8th |
Sunny Aban (CNDAC)
Adrian Legaspi (MCDO) |
Zandro Alcantara (Darterong
Albayano)
Mike Mangilinan (CNDAC) |
Benjie Mapanao (PCSO - Big
4)
Ian Perez (Robson Koronadal) |
Luis Hidalgo (Naga)
Mon Oliveros (Amber) |
|
FIXED
FOUR-MAN TEAM |
64 participants (16 teams)
|
Champion |
Chickboyz Manila
Ding Sumulong
Mon Oliveros
Ricky Santiago
Cris Salinas |
2nd
Place |
Robson Razor
Ian Perez
Ricky Mijares
Noel Malicdem
Allen Macalino |
Joint
3rd/4th |
Stingers
Edwin Capinpin
Henry Gaza
Toto Rambano
Toks Seduco |
Big Four
Vince Develos
Jake Ubaldo
Wally Gallario
Bonnie Evangelista |
Joint
5th/8th |
Big
Four Cavite
Buddy Mesias
Benjie Mapanao
Ric Almonte
Ed Almasco |
Robson
MCDO
Ronnel Botor
Adrian Legaspi
Rey Santos
Jun jun Frades |
CNDAC
3 (Guapitos)
Ronnie Martinez
Kris Martinez
Marlon Golez
Mike Mangilinan |
TEAM
3 B'S
Jake Deen Gomez
Jay Paolo
John Ruzzel Caballero
Jason Sta. Maria |
|
CLASSIFIED
DRAW TRIPLES |
54 participants (18 teams)
|
Champion |
Noel Malicdem (Robson Pasig)
Jandoy Hidalgo (NDC)
Arkhimedes Garcia (CNDAC) |
2nd
Place |
Tito Soncuya (Robson Marikina)
Ricky Santiago (Cavite)
Marlon Golez (CNDAC) |
Joint
3rd/4th |
Bonnie Evangelista (Big 4
MCDA)
Aeing Guevarra (CNDAC)
George Centeno (BBDA) |
Mon Oliveros (Amber)
Efren Santiago (CNDAC)
Buddy Mesias (Big 4) |
Joint
5th/8th |
Ronnel Botor (Robson Makati)
Joel De Luna (CNDAC)
Rose Noble (Makati) |
Ewe Magno (Darterong Albayano)
Bert Legazpi (CNDAC)
Vince De Velos (Big 4) |
Toto Rambano (Stingers)
Edwin Capinpin (Stingers)
Florence Apuya (CNDAC) |
Toks Seduco (Stingers)
Jun jun Frades (MCDO)
Benjie Mapanao (Big 4) |